Facebook Meta Veriye Odaklanmak İçin Adını Değiştireceği İddia Ediliyor!

The Verge’nin yapmış olduğu habere göre göre Facebook, metaverse oluşturmaya odaklanmak için şirketi yeni bir adla yeniden markalamayı planlıyor. CEO Mark Zuckerberg, 28 Ekim’deki yıllık Connect konferansında yeni adı açıklayacak.
Sosyal medyadan daha ilerisine gitmeyi hedefleyen Facebook, Pazar günü yaptığı açıklamada, şirketin geleceğinin önemli bir bileşeni olarak gördüğü metaverse‘yi inşa etmeye yardımcı olmak için önümüzdeki beş yıl boyunca Avrupa’da 10.000 kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.
Şirket bunlara ek olarak bir ay önce AR ve VR başkanı Andre Bosworth‘un baş teknoloji sorumlusuna terfi edeceğini duyurmuştu. Facebook‘un halihazırda Zuckerberg‘in akıllı telefonlar kadar yaygın olacağına inandığı AR gözlükleri gibi tüketici donanımları üreten 10.000’den fazla çalışanı var.


Temmuz ayında Zuckerberg , Facebook‘un geleceğinin, kullanıcıların içinde yaşayacağı, çalışacağı ve oynayacağı sanal metaverse‘de yattığını söyledi. Yeni haberlerin önümüzde ki günlerde gelmesi bekleniyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir