Minecraft’a Game Pass Müjdesi!

Popülerliğini tanıtıldığı ilk günden itibaren koruyan dünyaca ünlü  Minecraft, PC oyuncularını sevindirecek bir haber ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Minecraft Live 2021 etkinliğinde Mojang, müjdeli haberi vererek oyun severleri heyecanlandırdı. Oyunun iki farklı sürümü Xbox Game Pass abonelik sistemine dahil olacağı açıklandı.
Konsollardaki abonelik sistemlerine daha önceden dahil olmuş yapım, PC kısmında uzun süredir bekleniyordu. Fakat Mojang, Minecraft paketi altında iki ayrı sürüm yayınlayacak.

Kasım ayında eklenmesi planlanan paket ile, PC sahibi Game Pass abonelerine 3 adet Minecraft sunulmuş olacak. Getirilen ilk oyun Minecraft Dungeon olacağı açıklandı, yapımın Java ve Bedrock versiyonları da oyuncuların karşısına çıkacak.
Bedrock versiyonuna bakarsak büyük avantajları olan Java versiyonu, oyuncularında ilgisini oldukça çekiyor.

 

Mojang, Java ve Bedrock sürümleri arası çapraz platform desteğinin bulunmadığını yineledi. Daha önceden de bu özelliğin olmadığını hatırlatan stüdyo, Game Pass PC eklemesi ile artması muhtemel dedikodulara anında son verdi.

Game Pass PC sistemini bu ekleme ile Xbox’ta ön plana çıkmaya devam ediyor. Yeni yapımları bünyesine katan sistem, beklentileri yükselterek popülerliğini arttırıyor. Özellikle dünyanın en çok satan oyununa da sahip olan Microsoft, rakiplerine de adeta  göz dağı veriyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir