Buzdolabı Gıdaları Donduruyor

Günümüzde her birimizin evlerinde bulunan buzdolapları son derece önemli görevler üstlenmektedir. Envaı çeşitte özelliğe sahip dolaplar var olmakta ve günden güne gittikçe de gelişmektedir. Sağladığı kolaylıklar saymakla belki de bitiremeyeceğimiz cinsten olan buzdolapları en basitiyle gerek bütün yiyeceklerimizi muhafaza etmemiz gerek kışlık ya da yazlık yiyecekleri tüm mevsim süresince bekletebilmesi açısından oldukça mucizevi bir haldedir. Fakat bütün bunların yanında ortaya çıkan arızalar da birçok zarara neden olmaktadır. Bu arızalardan biri de buzdolabında yiyecekler donuyor şeklinde gelen şikâyetlerdir. Bu problem oldukça maddi zarara ve dolaptaki neredeyse tüm yiyeceklerin çöpe gitmesine neden oluyor. Bu durumdan hemen kurtulmak için çözümler aranmaya başlanıyor. En uygun fiyatlı ve hızlı çözümler için Pendik Arçelik Servisi hizmetinizde olacaktır.

Buzdolabında yiyecekler donuyorbiçimindeki şikâyetlerin bir an önce yetkili kişiler tarafından tespit edilerek sebebi bulunmalıdır. Bu problemin meydana geldiği buzdolaplarında ana kartında sorun olması, donduruculuk derecesinden kaynaklı birtakım hatalar oluşması gibi sebepler etkili olabilir. Bu şekilde dolaplar alınan firmanın teknik servisi çağırılıp dolapta yapacağı işlemler veya parça değişikliği vb. onarımla ilgili uygulanan adımlarla eski haline dönebilir. Veya servisin ve firmanın yetkili kişisisin sunduğu rapora göre birkaç işlemle giderilmeyecek arızalar tespit edildiği takdirde dolap firma tarafından daha büyük üst onarım birimlerine gönderilerek sorun giderilir. Bu yöntem de sonuç vermediyse Kaynarca Arçelik Servisi tarafından duruma göre ürünün değiştirilmesi kararı alınmaktadır.

Buzdolabında yiyecekler donuyor diye kurulan bir cümle dolaplarla ilgili şikâyet forumlarında veya dilekçelerinde sıkça karşımıza çıkan bir problemdir. Bu problemin temelinde yukarıda belirtmiş olduğumuz sorunlar dışında buzdolabı fanı ile ilgili bir problem de meydana gelmiş olabilir. Kimi dolaplar alındığından itibaren bu sorunu gösterirken kimilerinde daha sonra meydana gelen arızalar biçiminde ortaya çıkar. Bu tür sorunlarda oldukça maddi zarar ortaya çıkmaktadır. Yiyeceklerin donması üzerine neredeyse hepsi atılarak zarar vermekle beraber birtakım onarım işlemi ücretleri de olduğunda bu zarar daha da artacaktır. Bu problemleri yaşamamak adına dolap alındığında bir sorunla karşılaşıldığında ya da daha sonra sorun teşkil olmaya başladığında beklemeden Kurtköy Arçelik servisi tarafından incelenmesi gerekir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir