Facebook Görsel Boyutları

İnternet hayatımıza girdiği günden beri pek çok farklı sistem gelişti. İnsanlar daha da aktif olarak kullanmaya ve değişik farklılıklar yaratmaya başladı. Bununla birlikte akıllı cihazların gelişimi de hızını artırarak yoluna devam etti. Son olarak günümüzdeki hallerini aldılar ve herkesin cebine girmeyi başardılar. Bunun yanında sosyal platformlarda da kullanıcı sayısı doğal olarak arttı. Peki siz de sosyal mecraları Youtube kanalınız için aktif olarak kullanıyor musunuz? Eğer ki dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook ile ortaklaşa işbirliği yapıyorsanız, yani videolarınızı orada paylaşıyorsanız, kesinlikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Öncelikli olarak Facebook görsel boyutları hakkında bilgi almanız gerekecektir. Bunun için yazının devamını incelemeniz yeterli olacaktır.

Facebook içerisinde kendinize ait bir sayfa oluşturabilir ve orada da paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalınıza bağlayabilir ve insanların iki mecra arasında geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu da doğal olarak hem Facebook sayfanızın daha fazla beğeni almasını hem de Youtube kanalınızın abone sayısının artmasını sağlar. Peki ama görsel boyutlarını bilmeden resim yüklemek ne kadar mantıklı olacaktır? Bu nedenle bilmelisiniz ki hemen siz de bu yazıyı sonuna kadar okuyup bilgi almalısınız.

Facebook Görsellerinin Boyutu

Öncelikli olarak bir sayfa oluşturduğunuzu ya da kanalınıza ait bir profil oluşturduğunuzu varsayalım. Eğer ki dikkat çekmek ve bu işi profesyonel şekilde yapmak istiyorsanız, kesinlikle Youtube kanalınız için Facebook profil ve kapak fotoğrafınızın olması gerekir. Hem de Youtube hesabınızda bulunanlardan farklı olmalıdır. Böylece işine ciddiyet gösteren ve önemseyen bir kanal olarak görülebilir, insanlar tarafından takdir toplayabilirsiniz. Kesinlikle istediğinizi elde etme konusunda size fayda sağlayacaktır.

Oluşturduğunuz Facebook sayfasının ya da profilinin resimleri, Youtube kanalından çok farklı boyutlara sahip olacaktır. Eğer dilerseniz kapa, profil ve paylaşım boyutlarına bakalım. Böylece tam uygun görseller hazırlayabilir ve onları paylaşarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Facebook profil resmi boyutu: Profil resmi 180x180px olmalıdır. Tabii bu masaüstü boyuttur. Mobil sürüm içinse; 128×128 olmalıdır.

Facebook kapa fotoğrafı boyutu: 851x315px masaüstü için geçerlidir. Mobil içinse; 640x360px boyutları idealdir.

Facebook görsel paylaşımı: 1200x630px boyutlarında görsel paylaşımı idealdir.

Facebook Görsellerine Önem Verin

Kendinize ait bir sayfanız ya da profiliniz bulunuyorsa ve burada da dikkat çekmek istiyorsanız, kesinlikle Youtube kanalınızdan bağımsız ancak onu anlatan görseller oluşturmalısınız. Yani

Facebook hesabınız için ayrı bir profil fotoğrafı ile farklı bir kapak fotoğrafı olmalıdır. Kesinlikle bu şekilde istediğiniz etkiyi sağlayabilir ve avantaj sahibi olabilirsiniz.

Görsellerin canlılığına dikkat etmek, boyutlarını ayarlamak ve her platform için görülebilir şekle getirmek sizin için ayrı bir etki olacaktır. Örneğin masaüstü için yaptığınız görsel paylaşımını birisi mobilden resme tıklamadan tam olarak göremez. Bu da onun tıklayıp görmesi için dikkat çekici olmaz. Doğal olarak tüm bunlara dikkat etmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Eğer olur da aklınıza herhangi bir şey takılırsa, bizlere yorum bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir