Facebook Messenger’ın Bilinmeyen Farklı Özellikler

Facebook’un geliştirmiş olduğu Messenger uygulamasında basit olarak karşımıza çıkan mesajlaşmanın dışında yapabileceğiniz şeyleri size listeledik. Dünya genelinden en çok kullanıma çıkan sosyal ağlardan bir tanesi olan Facebook’un mobil platformlar adına hazırladığı mesajlaşma uygulaması Messenger geçen yıl Facebook’tan tamamen ayrı bir servis halinde görev yapmaya başladı.

Facebook hakkında çok uzun bir süredir Facebook = WEB karşılığında açıklama yaratmak istiyor düşüncelerinde oldukça farklı bir yere sahip olan Messenger aslında mesajlaşmanın da dışında ok daha farklı özelliklere ev sahipliği yapabiliyor.

Facebook Hesabı Olmadan Messenger Kullanabilirsiniz

Geçen yıl Facebook ile ilişkisinin kesilmesinin nedeni Facebook kullanıcıların eski zamanlarda olduğu gibi platformda çok fazla vakit geçirmemelerinden kaynaklanıyor. Bu nedenle birlikte Messenger’ı isteyenler için ayrı bir platform haline getiren Mark Zuckerberg çalışmalarını kullanıcıları için telefon numaralarını kullanarak sisteme giriş yapmalarına yardımcı oluyor.

Messenger Uygulamasından SMS Takibi ve Yönetimi

İnternet ortamında girişimlerin hızlanmasıyla birlikte SMS kullanımı oldukça düşüşe geçti. Fakat gelen onay kodları, kargo bilgileri ve başka türlü içerikler olsun SMS içeriğine bakmanız gerekiyor bu nedenle Messenger’da kullanıcının isteği doğrultusunda telefonuna gelen SMS bildirimleri direk uygulama üzerinde görülerek dilenilen anda yanıtlanıyor.

Takma İsmi Kullanın

Android için konuşma esnasında çıkan “i” tuşuna, iOS için ise konuştuğunuz kişinin adına dokunduğunuz zaman diliminde açılan menü üzerinde “Takma Ad” seçeneğine gelerek, Takma isim verebilirsiniz.

Konuşma Rengini Tek Tuşla Değiştirin

Android için konuşma esnasında çıkan “i” tuşuna, iOS’da ise konuştuğunuz kişinin adına dokunarak çıkan menü üzerinden “Renk” seçeneğine tıklayın. Böylece konuştuğunuz kişi sizinle iletişim kurarken, Siz de onunla etkileşimde bulunurken çeşitli simgeleri seçtiğiniz zaman renkte değişiklik olduğunu göreceksiniz.

Bulunduğunuz Konumu Paylaşın

Konuşma sürecinde ekran üzerinde bulunan üç nokta simgesine tıklayarak daha sonra karşınıza çıkan menü üzerinden konum seçeneğini işaretleyin. Böylece iletişim kurduğunuz kişi ile konumunuzu aynı oranda paylaşabileceksiniz.

Bilgisayar Üzerinde Sadece Messenger’ı Kullanın

Facebook üzerinde yapılan paylaşımları görmeden, Direk olarak konuşma amacıyla Messenger.com adresini takip ederek Facebook Messenger uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

Ya da bağlantıyı kullanarak messenger’ı telefonunuza indirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir