Xiaomi 13 tanıtımı yapıldı.

İlk etapta 1 Aralık’ta tanıtılması planlanan, ancak eski Çin lideri JİANG Zemin’in hayatını kaybetmesiyle bir süreliğine ertelenen XİAOMİ 13 serisi 11 Aralık’ta kullanıcıların beğenisine sunulacak. Akıllı telefonlarla ilgili bugüne dek birçok sızıntı ve rapor ortaya çıktı. Tanıtım tarihi yaklaştıkça ise cihazlarla ilgili gelen detayların sayısında ciddi bir artış söz konusu. Son olarak serinin standart modelinin basın görselleri paylaşıldı.

XİAOMİ 13 kullanıcılara neler sunacak?

XİAOMİ 13 serisi; MIUI 14, XİAOMİ Watch S2, XİAOMİ BUDS 4 ve Mini Host PC ürünleriyle birlikte 11 Aralık’ta vitrine çıkacak. Bu noktada kısa bir süre önce XİAOMİ 13 modelinin resmi  basın görselleri paylaşıldı. Bu sayede akıllı telefonun tasarımıyla ilgili akıllarda herhangi bir soru işareti kalmadı. Aynı zamanda geçmiş sızıntılardan bazıları geçerliliğini yitirdi.

XİAOMİ 13 delikli bir tasarıma sahip düz bir AMOLED panelle gelecek. Burada XİAOMİ 13 PRO’NUN kavisli ve daha büyük bir ekranla gelmesi kuvvetle muhtemel. Standart telefonun arka cephesinde üç adet kamera, çift LED flaş ve LEİCA imzasını barındıran kare şeklinde bir kamera modülü yer alıyor.

Geçmiş sızıntılara göre standart model; 6.36 inç FHD+ 120 Hz E6 AMOLED ve Pro ise 2K çözünürlüklü, 120 Hz yenileme hızı ve 1920 Hz PWM karartma sunan daha büyük bir 6.73 inç E6 AMOLED panelle kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca iki cihazda da maksimum 1.900 nit parlaklık sunulacak.

İşlemci tarafındaysa geçtiğimiz haftalarda vitrine çıkan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yer alacak. 4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19 GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanıyor. Qualcomm, yonga setinde Ray Tracing teknolojisini destekleyen ADRENO 740 grafik arabirimine yer veriyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir