Sahte Covid-19 Aşısı Alarmı !

Hayatımıza girdiğinden beri her alanda insanların yaşamını kısıtlayan Covid-19 virüsü ile insanlığın savaşı devam etmekte. Virüsle savaşmak adına aşı çalışmalarına başlanılmıştı, son zamanlarda sahte aşı olarak ortaya çıkan insan sağlığını büyük ölçüde tehlikeye atan aşılar üretildi detaylar haberimizde.

Pfizer uyarıyor: ‘Sertifikalı sağlık hizmeti sağlayıcılarında aşı olun
Wall Street Journal, Meksika’da yaklaşık 80 kişiye sahte aşının uygulandığını ve dozların her birinin 1.000 dolara satıldığını bildirdi. Neyse ki, sahte aşı yaptıranların henüz zarar görmediği belirtiliyor.

Pfizer raporu doğruladı ve CNET‘e verdiği demeçte sahte aşı bulmanın beklenen bir şey olduğunu ifade etti. Şirket, “Bu tür bir ortamda, e-ticaretin kolaylığı, rahatlığı ve internetin sağladığı anonimliğin, aşılarla ilgili dolandırıcılık, sahtecilik ve diğer yasadışı faaliyetlerin yaygınlığı ile beslendiğinin farkındayız” dedi.

Pfizer, sahtecilik veya yasadışı aşı satışı gibi tehditleri önlemeye yardımcı olmak için çalışan eski bir kolluk kuvveti ve adli tıp uzmanları ekibine sahip olduğunu belirtiyor.

Ayrıca halkı çevrimiçi aşı alışverişi yapmamaları konusunda uyarıyor. Şirket konuyla alakalı, “İnternet üzerinden meşru bir aşı satılmamaktadır. Yalnızca resmi aşı merkezlerinde veya sertifikalı sağlık hizmeti sağlayıcılarında aşı olun.” açıklamasında bulundu.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir