Harmony OS 2.0 Görüntüleri, İşte Böyle Gözükecek!

Çin’in parlayan yıldızı Huawei’in Android platformunu terk etmesinin bir başlangıcı olarak Harmony OS 2.0‘ın geliştirilme süreci başlamıştı. Son kullanıcıya hitap edecek olan Harmony OS 2.0, Çince bir videoda görüldü.
Bugün YouTube’a yüklenen dört dakika uzunluğundaki video, Harmony OS’in özelliklerini detaylı şekilde gözler önüne seriyor. Yazılımın önümüzdeki ay tanıtılmasını beklediğimiz için videonun bu tarihte sızmış olması Huawei’in dikkatini çekecektir.
Videoda Huawei Mate 40 Pro görülüyor. Tasarımsal detaylarla ilgili  en önemli detayın sağ üst köşedeki kontrol merkezi olduğunu söyleyebiliriz. iOS‘un meşhur özelliklerinden olan kontrol merkezi, geçen yıl MIUI 12 ile Xiaomi cihazlara da gelmişti. Bu tasarımın Huawei tarafından da benimsendiğini görüyoruz.

Ana sayfanın solunda arama yapabilmeye ve widgetlara hızlıca erişmeye yardımcı  bir sayfa görüyoruz. Buna benzer bir sayfa Android tabanlı olan EMUI’da da bulunuyordu.

Videoda en dikkat çeken detay uygulamaların açılış hızı oldu. Zira uygulamalar sanki arka planda açıkmış gibi hızlı açılıyor. Fakat videoda sadece Harmony OS stok uygulamalarını görmekteyiz. Üçüncü parti uygulamalar bu kadar hızlı açılamıyor olabilir.
Görünüşü özetlersek EMUI 11’e oldukça benzeyen bir tasarım var. Harmony OS, günümüzün diğer mobil işletim sistemlerinin tasarımlarından geri kalmış gibi görünmüyor. bu atağı ile büyük işlere imza atacağa benziyor.

 

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir