Asus Zenbook 3 Kasım Ayında Satışa Çıktı

Kasım ayı Asus’un olacak gibi görünüyor, bilgisayar teknolojisinde çığır açan marka Asus Zenbook 3 ile piyasayı kasıp kavuracak.

1989 yılında kurulan Tayvan merkezli Asus Şirketi, bilgisayar ve donanım üretici olarak çıktığı yolda, cep telefonu, ekran kartı, LCD Panel gibi ürünlerle üretim ağını genişletmiş ve piyasada söz geçerliliğine sahip olmuştur. Şirket izlediği yolda kaliteyi, sağlamlığı ve teknolojiyi ön plana çıkarmayı amaçlamıştır. Slogan olarak belirlediği ‘’ kalıcı mükemmellik ‘’ yerine ‘’ inanılmaz olanı ara’’ ‘yı kullanarak markayı tercih eden kullanıcılarına da her geçen gün daha iyiye doğru ilerleyecekleri konusunda bir fikir veriyor. Zaten Asus ismini incelediğimizde Yunan mitolojisinden bilim ve sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan Pegasus’un son dört harfinin kullanılması ile yaratıldığını ve firmanın farkını en baştan ortaya koyduğunu görüyoruz.

Gelişen teknoloji ile her geçen gün kendini geliştiren ve farklı ürünleri kaliteli bir şekilde kullanıcıları ile buluşturan firma, yoğun rekabet ortamında çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde firma yetkililerinin yaptığı açıklamalar ile teknolojide son derece iddialı olan firmanın Asus Zenbook 3 ile dizüstü bilgisayar piyasasında çığır açacak yenilikler yapacağı haberini aldık.

Yapılan açıklamada Asus Zenbook 3’ün 27 Kasım 2016 tarihinde satışlarının başlayacağını öğreniyoruz. Anlaşılan o ki Kasım sonu itibari ile dizüstü bilgisayar sektöründe Asus rüzgârı esecek. Teknoloji tutkunları heyecanla bu tarihin gelmesini bekliyor.

Asus Zenbook 3 Özellikleri

Teknolojideki iddiasını inanılmazı iste olarak tanımlayan Asus, sloganının hakkını vererek kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Bilgisayarı incelediğimizde daha ilk bakışta 3.910 gram ağırlık ve 11.9 mm şasi ile inanılmaz derecede şık görüntüsü ile rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. İlk bakışta ince düzgün ve hafif yapısı ile dikkat çeken cihaz alüminyum alaşım kullanılarak imal edilmiş.

Firma tüketicilerinin taleplerini düşünerek ürünü iki farklı kademe ile piyasaya sürüyor. Bir alt kademede olan üründe İntel Core İ5 işlemci bulunuyor ve fiyat olarak daha düşük bir satıştan piyasaya sürülüyor. Bu alt kademedeki üründe 8 GB Ram ve 512 GB harici hafıza bulunuyor.

Firmanın piyasaya sunduğu bir üst kademe üründe ise İntel Core İ7 işlemci ve 8 GB Ram ve 512 harici disk alternatifleri var. Ayrıca ürünün pil ömrü 9 saat ve sadece 45 dakikada şarj edilebiliyor. Ekranın ultra ince olması ve Full Hd Led olması kullanıcıların bu ürünü tercih etmesini kolaylaştıracağa beziyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir