Dokunmatik Hastalığı için Apple’dan Onarım Çalışmaları Geliyor

Teknolojide yaptığı yenilikler ile adından söz ettiren Apple, tüketiciden gelen Iphone 6 Plus modelinin dokunmatik hastalığı için onarım çalışmalarını başlattı.

Teknoloji ile ilgili herhangi bir konuşma geçtiğinde adı anılmaması imkânsız olan markalardan biri olan Apple, bu teknoloji yolcuğuna 1976 yılında başladığı. Kurulduğu günden beri farkını ortaya koyan marka, ilk günden beri tüketici elektroniği, kişisel bilgisayar tasarımı, bilgisayar yazılımı tasarlayan ve geliştiren sektörün öncü firmalarından. Şirket piyasaya sürdüğü akıllı telefonların yansıra, tablet ve bilgisayarlar konusunda da oldukça iddialı bir yol izliyor. Şirketin gelişme süreci incelendiğinde, günümüzde ciro açısından dünyanın en büyük ikinci bilgi teknolojileri şirketi olma yerini koruyarak her geçen gün dünyadaki bilinirliğini arttırarak devam ediyor.

Firma piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla gündem olmaya devam ederken yaptığı reklam çalışmaları ile de oldukça ilgi çekiyor. Her geçen gün bilişim teknolojilerindeki ilerlemelerden faydalanarak kullanıcılar için yenilikler üreten firma tüketici memnuniyetini dikkate alarak Iphone 6 Plus aşırı hassasiyet şikayetlerini görmezden gelemedi. Oluşan şikâyet sonucu konu hakkında detaylı araştırma yapan şirket donanımdan kaynaklanan bu ‘’ Dokunmatik Hastalığını’’ ortadan kaldırmak için yeni bir onarım programı oluşturdu.

Kullanıcıların şikâyet ettiği Iphone 6 Plus problemi, ekranın aşırı tepkili olması ve ekran üzerinde uygulanan sert dokunuşlar ile aynı anda birden fazla dokunuşu algılaması ile ilgiliydi. Bu şikayetler üzerine Apple Iphone 6 Plus için onarım çalışmalarını başlattı. Ancak kullanıcıların bu onarımdan faydalanabilmeleri için ekranda herhangi bir kırık ya da çatlak olmaması gerekiyor. Bu şartı taşıyan kullanıcılar telefonlarındaki dokunmatik hastalığının giderilmesi için yetkili servislerle iletişime geçebilirler.

Müşteri memnuniyeti konusunda oldukça hassas davranan Apple, donanımdan kaynaklanan bu dokunmatik problemi için yetkili servisler aracılığı ile onarım imkânı sağladığı gibi isteyen müşteriler için geri ödeme olanağı da sağlayacağı açıklamasını yaptı. İsteyen müşteri cihazı tamir ettirebilir ya da cihazı geri gönderip para iadesi alabilir bu konu müşterinin inisiyatifine bırakılmış durumda.

fxp5myjq

Firma yaptığı açıklamanın detayında bu uygulamanın sadece Iphone 6 plus serisi için geçerli olduğunu, diğer serilerde böyle bir donanım problemi olmadığı için değişikliğin söz konusu olmadığını bildirdi.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir