Samsung Türkiye’den Galaxy Note 7 Hakkında Ciddi Uyarı!

Samsung Türkiye’den Galaxy Note 7 kullanan kullanıcılarına yönelik oldukça ciddi açıklamalarda bulundu. Çoğu kişinin bildiği gibi mobil cihaz sektörünün en önde gelen isimlerinden olan Samsung, Birkaç haftadır ynei amiral gemisi olarak karşımıza çıkan Galaxy Note 7 modellerinde ortaya çıkan patlama sorunlarıyla oldukça farklı çalışmalar içerisinde olduğunu vurguladı.

İlk olarak sadece sınırlı kişilerde ortaya çıkan sorun, Bir anda tüm dünya genelinde artış göstertmeye başlayınca Samsung gerekli çalışmalara başlamış oldu. Cihazın içerisinde bulunan bataryadan kaynaklanan patlama sorunları global çapta Samsung merkez noktalarında cihazların toplanmasıyla ilk adım atıldı. Samsung Electronics Türkiye’nin resmi olarak yapmış olduğu açıklamalarında Türkiye’de yer alan cihazların geri toplanma kararı ile gelen iade sürecin de değişim olayların başlandığı açıklanmıştı. Firma tarafından yapılan açıklamalar ise aşağıdaki şekilde;

Bir hafta önce kullanıcılarımızın güvenliğini en ön planda tutmak ve pilden kaynaklanan sıkıntıların gidermek amacıyla başlattığımız gönüllü Galaxy Note7 Değişim Programı’nda kullanılacak olan yeni Galaxy Note7 ürünlerini ülkemize getirmek ve kullanıcılarımızın mağduriyetlerinim gidermek için çalışmalarımızı hızlandırmış durumdayız.

Bu süreç içerisinde Samsung Electronics Türkiye olarak tüm Galaxy Note7 kullanıcılarımızdan telefonlarını kullanmayı durdurmalarını, cihazlarını kapatmalarını, ve şu anda devam etmekte olan Galaxy Note7 Değişim Programı’na en kısa sürede katılmalarını önemle talep ediyoruz.

Bir diğer yandan da Samsung’un Galaxy Note 7 cihazlarında değişim programına kayılmak isteyen kişilerin 444 77 11 nolu telefonu araması gerekiyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir