Apple’nin yeni cihazı kullanıcılarını şaşırttı!

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan sızıntılara göre Apple, karma gerçeklik başlığı için çalışmalarını hızlandırdı. Ünlü Analist MİNG-CHİ KUO, APPLE’IN karma gerçeklik başlığının tanıtım tarihi ile ilgili sızıntıları paylaştı.

Apple karma gerçeklik başlığının tanıtım tarihi değişti

Geçtiğimiz yıl kasım ayında APPLE’IN karma gerçeklik cihazı ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı. İlk üretimin çok sınırlı olduğu ve APPLE’IN yeni ürününü yüksek fiyat etiketiyle sunacağı rapor detaylarında yer alıyor.

KUO, ocak ayında tanıtılacağı düşünülen karma gerçeklik başlığının teknik aksaklıklar nedeniyle ertelendiğini belirtti. Sevkiyat sürecinin 2023’ün ikinci çeyreğinde başlayacağını ifade eden KUO, “Mekanik düşme testi ve yazılım araçlarının kullanılabilirliği ile ilgili sorunlar ortaya çıktı.” dedi.

Yeni cihazın haziran ayında veya WWDC konferansında tanıtılacağını belirten KUO, merakla beklenen karma gerçeklik başlığının piyasaya oldukça iddialı bir giriş yapacağını düşünüyor. THE Information tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporda, sanal ve fiziksel görünüm MODLARI arasında geçiş için DİGİTAL CROWN benzeri bir teknoloji kullanılacağı açıklandı.

Apple karma gerçeklik başlığı ile ilgili sızdırılan detaylar ise şu şekilde:

 • Manyetik, MEGSAFE benzeri bir güç kablosuyla kulaklığın kafa bandına bağlanan, bele takılan bir batarya ile gelecek. Kullanıcılar, daha uzun kullanım için pili değiştirebilecek.
 • Boyutunu ve ağırlığını azaltmak için alüminyum, cam ve karbon fiber kullanan bir tasarıma yer verilecek. Kameralar estetik nedenlerle büyük ölçüde gizlenecek.
 • Sağ tarafında, kullanıcıların sanal ve fiziksel dünya arasında hızla geçiş yapmasını sağlayan küçük, DİGİTAL CROWN benzeri bir kadran kullanılacak. Apple WATCH’TAN farklı olarak, dokunsal geri bildirim sunmayacak.
 • Apple, yerleşik hoparlörleri olan Apple Watch spor kayışlarına benzer bir malzemeden tüketiciler için ve geliştiricileri hedefleyen bir tane de dahil olmak üzere farklı kafa bantları sunacak.
 • Gözlük kullananlar için manyetik olarak takılabilen özel reçeteli camlar kullanılabilecek.
 • Dahili lenslerini kullanıcının gözbebekleri mesafesine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayan küçük motorlar, her birey için mümkün olan en geniş görüş alanını sağlayacak.
 • VALVE Index gibi 120 derecelik bir görüş alanı sunacak.
 • İkinci nesil AİRPODS Pro ve gelecekteki AİRPODS modelleriyle ultra düşük gecikmeli bağlantı için H2 çip kullanılacak.
 • Bir CPU, GPU ve bellek içeren bir ana SOC ve özel bir görüntü sinyali işlemcisi dahil olmak üzere iki yonga ile tanıtılacak. 5nm teknolojisi ile üretilen yongalar, kulaklığın bu yıl içinde diğer Apple yongalarına gelmesi beklenen ilerlemeleri kaçırdığını işaret ediyor.
 • Özel ISP, harici kameralar tarafından yakalanan bozuk görüntüleri, düşük gecikmeyle kullanıcının çevresinin aslına uygun bir video temsiline çevirebilecek Çip, SK HYNİX  tarafından üretilen özel yüksek bant genişliğine sahip bellek içerecek.
 • Mevcut İOS uygulamalarını 2B olarak çalıştırabilecek.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir