Spotify’da Yüklü Olmayan Müzik Listeye Nasıl Eklenir?

Dijital uygulamalardan biri olan Spotify, ruhu dinlendiren en etkili araçlardan biri olan müzik dinlemek için kullanılır. Milyonlarca müziğin yer aldığı Spotify’da aradığımız bazı müzikler yer olmayabiliyor. Ancak Spotify’da olmayan müziği, Spotify’a yükleyerek dinleyebilmek mümkün. Peki Spotify listenize müzik yükleme nasıl gerçekleştirilir?

Spotify müzik yükleme öncesinde dikkat edilmesi gerekenler neler?

Spotify, müzik türü bakımından zengin bir kütüphaneye sahip. Spotify kullanıcı hesabı bilgisayar, telefon veya tablete entegre edilebiliyor. Hatta Spotify’da oluşturduğumuz çalma listelerine, çevrimdışı indirme özelliği sayesinde internet olmadan da erişilebiliyoruz. Ancak dinlemek istediğimiz bazı şarkılar Spotify’da kayıtlı değil. Spotify şarkı yükleme özelliği sayesinde beğendiğiniz müzikleri dinleyebilmek ve Spotify çalma listesine eklemek mümkün. Bunun için öncelikle dikkat etmeniz gerekenler şunlar:

  • Spotify da müzikleri içe aktarmak için dosyanın “.mp3” veya “.mp4” türünde olması gerekiyor.
  • Spotify şarkı yükleme işleminin uygulanacağı tüm cihazlarda aynı oturumun açık olduğunu ve aynı wi-fi ile bağlı olduğunu kontrol edin.
  • Spotify’da içe aktarılan şarkılara erişim kaybolmaması için tüm şarkıları aynı listeye ekleyin.

Spotify müzik yükleme nasıl yapılır?

Spotify şarkı yükleme işlemi için Spotify’ın “Yerel Dosyalar” özelliği kullanılıyor. Böylece, bilgisayarda yer alan şarkılar içeri aktarılarak bir çalma listesi oluşturulabiliyor. Çalma listesi üzerinden de şarkılar mobil cihaza veya bilgisayara indirilerek dinlenebiliyor. Spotify’da bulunmayan müziği listenize eklemek için adım adım yapmanız gerekenler şöyle:

  • Spotify uygulamasında sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” menüsüne tıklayarak “”Yerel Dosyalar seçin.
  • Yerel Dosyalar” bölümünde yer alan “Masaüstü senkronize etmeyi etkinleştir” adımını aktif hale getirin.
  • Ardından içeri aktarılacak şarkıların bulunduğu dosyayı senkronize etmek için “Kaynak Ekle” simgesini seçin.
  • Şarkılar, sol kısımda yer alan “Kitaplığın” menüsünde bulunan “Yerel Dosyalar” a eklenmiş oluyor.
  • Son olarak mobil cihaza aktarılmak istenilen şarkıların bilgisayar üzerinden oynatılması gerekiyor. Bilgisayardan müzik çalarken telefondan Spotify giriş yaparsanız şarkı da ekranda beliriyor. Şarkıyı içeri aktarılan şarkılar için oluşturulmuş listeye eklemek yeterli.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir