Xbox Live Gold’un Aralık Oyunlarında Dedikodu Başladı

xbox-live-background

Oyun tutkunları için Xbox’ın her ay ücretsiz olarak sunduğu oyunlar ile ilgili aralık ayı söylentileri duyulmaya başlandı.

Gelişen teknoloji eskiden kalma oyun alışkanlığımızı farklı bir pozisyonda da olsa devam ettirmemizi sağlıyor. Bilgisayarın hayatımıza girmesinden itibaren teknoloji merakımız milletçe gün geçtikçe ilerliyor. İlk başlarda bilgisayarda olan kart açma oyunlarının yerini zaman içerisinde farklı oyun konsolları aldı. Değişmeyen tek şey oyun oynamanın verdiği haz olsa gerek.

Günlük hayatın sorumluluklarını bir kenara bırakıp kısa süreliğine de olsa bulunduğumuz mekândan, zamandan uzaklaşıp başka bir dünyada olma düşüncesi hangimize cazip gelmiyor ki? Bilgisayar oyunları da tam da bunu sağlıyor işte

Bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile oynadığımız oyunların kaliteli ekran görüntüleri, grafiklerinin her geçen gün daha iyi hale getirilmesi ve uyarlanan senaryonun ilgimizi çekmesi ile oyunlar tamda istediğimiz ortamdan uzaklaşma duygusunu bizlere yaşatıyor.

Xbox oyun tutkunları için her ay ücretsiz olarak sunduğu oyunlarla oyun severlerin ilgiyle takip ve taktir ettiği bir ivme yakalıyor. Oyun oynayanların oyunlar hakkında yeterince bilgi sahibi olma ve oyunlar arasında kıyaslama yapabilme imkânına sahip olduğu günümüzde, Xbox’ın piyasaya ücretsiz olarak sürdüğü oyunların kabul görmesi firmanın kaliteli oyunlar sunduğunun bir göstergesi.

Oyun severler heyecanla aralık ayında sunulacak oyunların yayınlanmasını bekliyor. Firma her ay olduğu gibi Aralık ayında da geçmişe dönük bazı oyunların yayınlanmasını gerçekleştirecek.

Xbox Aralık ayında hangi oyunları çıkaracak?

Oyunlar ile ilgili net liste 21 Kasım ve 24 Kasım tarihleri arasında yayınlanacak. Xbox oyuncuları firmanın en az bir adet AAA oyunun ücretsiz olarak kendilerine sunulmasını bekliyorlar. Her ne kadar net bir isim verilmese de çıkacak oyunlar arasında Titanfall oyununun olması muhtemel. Oyunun konumuna bakıldığında 2. ‘sinin çıkması daha çok oyuncu tarafından tanınmasını ve oynanır hale gelmesini sağlayacaktır. Xbox’ında bu konuda hareket etmesi muhtemel görünüyor. Diğer bir ihtimalde ünlü zombi oyunu Dead Rising 3’ün Dead Rising 4 ‘ün çıkmasının sonucunda ücretsin olarak sunulması durumu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir