Twitter’a “Periscope” için canlı yayın düğmesi geldi!

Artık Twitter üzerinden canlı yayın dönemi başlıyor.

twitter periscope yayın düğmesi

Popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter, Android ve iOS uygulamaları için Periscope canlı yayın düğmesini kullanıcılarına tanıttı. Bu yeni buton sayesinde kullanıcılar, Twitter uygulaması üzerinden Periscope uygulamasına doğrudan bağlanarak yayın yapabilecek hale geldiler.

Eğer kullanıcıların cihazında Periscope yoksa; kullanıcılar uygulamaya girdiğinde Twitter bu özelliği indirip kullanması için kullanıcıları uyaracak. Yeni bir tweet atmak istediğinizde , sabit durumda olan fotoğraf ve video düğmelerinin yanındaki “canlı” düğmesine basarak Periscope uygulamasına bağlanabileceksiniz. Bu buton sayesinde kullanıcılar, Twitter uygulamasından çıkmadan “canlı” düğmesine dokunduğunda hemen canlı yayına başlayabilecekler ve ayrıca Periscope başlatma sorunundan kurtulmuş olacaklar. Kullanıcılar yayınlarını tamamlandıktan sonra yayınları tweet olarak Twitter profil içinde gömülü olacak.

Bu özellik geçtiğimiz ay Android cihaz kullananlar için test edildi ve şimdi herkes için yayınlanmış durumda.  Mart 2015’den itibaren Twitter’ın satın aldığı Periscope ile bugüne dek  200 milyonun üzerinde canlı yayın yapıldığını ve her geçen gün bu sayının arttığınıda söylemek lazım.

 

 

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir