Epic Games, ArtStation’ı Satın Aldığını Açıkladı!

Epic Games,  ArtStation‘ı satın aldığını açıklayan şirket, oyun dünyasının önemli bir parçası olan bu platformu satın alarak daha da fazla büyümeyi hedefliyor. ArtStation‘da oyun tasarımcıları çalışmalarını yükleyebiliyor ve bu çalışmalarını belirledikleri fiyatlara göre satabiliyorlar.

Tasarımcılar ArtStation‘a yüklediği ve sattığı ürünlerinde bu satın alım gerçekleşmeden önce %70 oranında bir pay alabiliyordu. Ancak Epic Games‘in satın alımı ile birlikte bu pay %88 seviyesine çıkarılmış durumda. Bununla birlikte satıcılar için eğitim videoları 2021 yılı boyunca ArtStation içerisinde ücretsiz olarak sunulacak.

Epic Games, sadece bu değişiklikleri sunmuyor ek olarak  ilerleyen günlerde daha kullanışlı bir web arayüzünü de kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Şuan için tasarım olduğu gibi kalsa da önümüzdeki günlerde yeni tasarımın ve kullanıcı arayüzünün değişmesi bekleniyor. Bu satın alım ve satıcıların kar payının arttırılması daha fazla kullanıcıyı ve satıcıyı ArtStation‘a çekecek gibi görünüyor. Ayrıca Epic Games bu satın alımın ne kadar olduğunu gizli tuttu.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir