Artık Instagram size paylaştığınız gönderi hakkında bilgilendirme edicek

Instagram, profesyonel hesap sahibi kullanıcıların Keşfet’e düşmelerini engelleyecek gönderiler paylaşıp paylaşmadığını öğrenmesine yardımcı olacak. Peki bu özellik nasıl kullanılacak?

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından INSTEGRAM çerik üreticiler için önemli bir özellik duyurdu. INSTEGRAM tarafından yapılan açıklamalara göre profesyonel hesap sahibi, bundan sonra INSTEGRAM topluluk kurallarını daha iyi bir şekilde anlayabilecekler. Bu özellik ile paylaşılan gönderilerin KEŞFET’E uygun olup olmadığı, uygun değilse bunun nedeni ve nasıl düzeltilebileceği gibi konularda bilgi verilecek.

INSTEGRAM’IN topluluk kuralları, hesapları bazen kısmi olarak banlayabiliyor. Öyle ki topluluk kurallarına aykırı sayılabilecek gönderiler, o hesabın KEŞFET’E düşmesini engelliyor. Bu da hesap sahibinin daha fazla kullanıcıya ulaşma olasılığını düşürüyor. Geliştirilen yeni özellik ise bu durumun önüne geçilmesini sağlayacak. Zira kullanıcılara topluluk kurallarına aykırı olan içeriklerin örnekleri bile gösterilecek.

INSTEGRAM’IN yeni özelliği böyle görünecek:

Instagram, kullanıcılara yalnızca örnek içerikler göstermeyecek. Eğer o hesapta paylaşılan bir gönderi KEŞFET’E düşmeyi engelliyorsa, o içeriğin düzeltilmesine veya silinmesine de yardımcı olunacak. Böylelikle kullanıcıların işleri hiç olmadığı kadar kolaylaşmış olacak. Üstelik hesap sahibi kullanıcı, topluluk kurallarına aykırı sayılabilecek bir gönderi için INSTEGRAM’A itiraz da edebilecek. Böylesi bir durumda, gönderi yeniden incelenecek.

INSTEGRAM’IN yeni özelliği nasıl kullanılacak?

  • Adım #1: Profil sayfasına girin.
  • Adım #2: “Menü” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ayarlar” bölümüne girin.
  • Adım #4: “Hesap” seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: Hesap Durumu” bölümüne girin.

KEŞFET’E düşmenize engel olan bir paylaşım yaptıysanız ve bunun farkında bile değilseniz, yukarıdaki yönergeleri uygulayarak hesabınızla ilgili kontrolleri yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir