Apple Güney Kore’de Samsung’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

iPhone üretici firması Apple Perşembe günü mağazasında bir mağaza müdürü ve işletme müdürüde dahil 15 kişilik pozisyon için işe alım ilanı bildirildi.Listelerde çalışma noktası belirtilmemiş olsa dahil işe alımlar eşliğinde yeni bir mağazanın açılacağı kesinleşti.

Resmi Duyuru Yapıldı

Apple gündemde yeni mağazanın nerede açılacağı dedikoduları ile konuşurken, resmi bir açıklama yaparak her şeyi netliğe kavuştudu. Apple tarafından Reuters’e yapılan açıklamada, ” Telekomünikasyon ve teknolojide lider olan Kore’deki ilk Apple mağazasının açılışı için heyecanlıyız” denildi.

Seul’teki Apple müşterilerine servis, eğitim ve eğlence ürünlerini sunacak ekip için hazırlık yaptığını duyuran Apple, tüm çalışmalar sona erdikten sonra mağaza için resmi açılışa geçilecek. Apple Seul’deki mağazası için açıklama yapsa da açıklamada mağazanın nerede olacağını ya da ne zaman açılacağını belirtmedi. Bu açıdan mağaza için yine soru işaretleri var. Ancak Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı tarafından yapılan bir haberde Seul’un güney bölgesinde özel bir mağaza için inşaatın sürdüğü ve bu inşaatın da muhtemel bir Apple mağazası olabileceği belirtildi. Mağaza için tamamlama tarihi ise Kasım ayı. Bu bakımdan Apple ülkeye girme kararı alsa da bu konuda uzun süre beklemek gerekecek.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir