The Angry Birds Movie Gişede Captain America: Civil War’u Geçti!

Mobil oyun sektöründe 3,5 milyar indirilme ve 100 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşan Angry Birds, sinema sektöründe de ciddi bir başarı elde etti.

angry-birds-film

Mobil oyun platformuna ilk adım attığı zaman adeta sektörü domine eden ve dünya çapında bir üne kavuşan Angry Birds, bir süre önce Sony‘nin kanatları altında beyaz perdeye adımını atmıştı. Aslında ilk başta mobil oyun uyarlaması bir filmin ne derece başarı yakalayabileceği konusunda çoğu kişinin -biz de dahil- kafasında soru işaretleri vardı. Ancak Angry Birds, bu soru işaretlerini resmen gişeye gömdü.

73 milyon dolarlık bütçe ile yapılan film, yılın en ön planda filmlerinden biri olan Captain America: Civil War‘u geride bırakmayı başardı.

Sony filmi yaparken bu denli bir başarı bekliyor muydu bilinmez ancak Angry Birds, ilk hafta gişe hasılatlarında 39 milyon dolar ile 33 milyon dolar hasılat yapan Captain America: Civil War‘u geride bıraktı. Tabii bu başarı haftalık bazda geçerli. Ancak bu tarz bir başarı bile The Angry Birds Movie tarzında beklentinin düşük olduğu bir film için oldukça önemli.

Filmin şu an için dünya genelinde elde ettiği hasılat yavaş yavaş 100 milyon dolara yaklaşıyor. Bu tarz bir başarının benzer türde filmler için cesaretlendirici unsur olması da ileride aynı kategoride filmler görebilme ihtimalimizi yükseltiyor

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir