Playstation dünyasının en gerçekçisi Detroit: Become Human

00012

En orijinal senaryoya aday olan ve birçok kişinin vazgeçilmezi olan Detroit: Become Human playstation dünyasının en gerçekçisi .

Gelişen teknoloji ile bilgisayar oyunları tadından yenmez denilen tabire ulaştı. İlk dönemlerdeki teknoloji ile kıyaslandığında bugün ki bilgisayar oyunlarını aslında oynamıyoruz adeta içinde yaşıyoruz. Oyun tutkunları sektöre hâkim oldukları için hangi oyun kaçıncı seride, hangisi daha iyi gibi pek çok  konuda bilgi sahibidirler ve oyunlar arasında çok rahat bir kıyaslama yapabiliyorlar. Bu kıyas ile en sevdikleri ve beğendikleri oyunu severek oynama imkânını sahip oluyorlar.

Pek çok bilgisayar oyunu arasından sıyrılarak yerini sabitleyen Detroit: Become Human oyunu orijinal senaryosu ve gelişmiş grafikleri ile alanında oldukça ilgi çeken bir oyun. Playstation 4 için çıkarılmış pek çok oyun var, oyun severlerde severek oynuyorlar oyunları ancak Detroit: Become Human alanında 1 numara diyebileceğimiz seviyede, oyun geçtiğimiz günlerde en orijinal oyun senaryosu seçimlerine aday olmuş oldukça ilgi gören ve göz dolduran bir oyun. Diğer oyunlarda yukarıda bahsettiğimiz gibi oyunun içinde yaşamak kavramı pek olmuyor maalesef, oyun içerisindeki karakterlerin çizgi film teknolojisi çizimlerinde olması, grafik ve senaryo konusundaki pozisyonları oyun oynayanları pek tatmin etmiyor.

Detroit: Become Human ile ilk karşılaştığınızda oyun içerisindeki karakteri gerçek insan olarak algılamanız ile zaten oyun içerisinde anı yaşamaya başlıyorsunuz. Oyunun yapımını üstlenen Fransız şirketi Quantic Dream ve yayınlanmasını yapacak olan Sony Entertainment oyunun bu iki özelliği ile diğer oyunları çok geride bırakacağını ve oyun dünyasında yeni bir akıma öncülük edeceğini açıkladılar.

Oyunun hikayesi ise gerçek hayata benzeyen yönleri ile oyunu daha tutkulu oynamanızı sağlıyor.  Oyun Kara isimli ana karakter ve diğer yan karakterler üzerinden ilerliyor.  Hikâye Kara’nın özgürlüğünü elde etmek için Android üreten bir fabrikadan kaçması ile başlıyor ve elbette ki gerçek hayatta olduğu gibi bir iyi ve bir kötü bu oyunda da mevcut. Ana karakter Kara’yı yakalamakla görevli anroid avcısı Conner da oyundaki diğer önemli karakterlerden biri.  Oyunu oynarken günümüzdeki diğer oyunlar gibi oyun esnasında verdiğiniz karar hikâyenin sonunu değiştirecek.

Henüz kesin bir tarihi verilmeyen bu soluksuz maceranın 2017 yılında oyun severler ile buluşması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir