Ekranı Açılmayan iPhone Nasıl Yedeklenir?

Günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda hal böyle olunca anılarımızı,müziklerimizi kısaca bize özel olan bütün bilgileri biriktirdiğimiz akıllı telefonların balına her an her şey gelebilir ve bilgilerimiz kaybolabilir, işte bu nedenle bu yazımızda bunun çözümüne değineceğiz. Ekranı açılmayan iPhone‘unuzu daha önce kullandığınız ve iPhone‘da “Güven” dediğiniz bir bilgisayar varsa ekranı bozuk iPhone‘unuzu bu bilgisayara bağlayabilir ve yedeklemeyi gerçekleştirmek için iTunes’u/Finder‘ı kullanabilirsiniz.

  • Finder/iTunes‘u açın ve ekranı açılmayan iPhone‘u tanımasını bekleyin, ardından ekranın sol üst köşesindeki cihaz simgesine tıklayın.
  • Sol kenar çubuğundan Özet’i seçin ve Otomatik Olarak Yedekle altında “Bu bilgisayar” ı seçin.
  • Gerekirse, yedeklerinizi korumak üzere parola oluşturmak için “yedeklemeyi şifrele” kutusunu işaretleyin.
  • Şimdi yedeklemeyi başlatmak için “Şimdi Yedekle” ye tıklayın. Ve yedekler PC’nizde veya Mac’inizde yerel olarak depolanacaktır.

Şifreli iPhone’dan Resimler ve Verileri Kurtarmak
Mevcut iPhone ile daha önce bir bilgisayara güvendiyseniz bozuk iPhone‘u iTunes ile yedeklemekleyebilirsiniz. Ancak yine de bazı sınırlamaları vardır.

Gihosoft Free iPhone Recovery, bozuk iPhone‘dan bilgisayara veri aktarmanıza ve ardından Resimler, Metinler / iMessage‘lar, Kişiler, Notlar, WhatsApp, Viber, Sesli Notlar, Safari Geçmişi, Takvim ve Anımsatıcılar dahil olmak üzere okunabilir formatlarda kaydetmenize yardımcı olur. Bunu kullanarak, iPhone‘u açılmayan ekranla doğrudan yedekleyebilir veya iTunes/Finder yedekleme dosyalarındaki veriyi görebilirsiniz. Ayrıca, yedekleme ve geri yükleme işleminden önce dosyaları ayrıntılı olarak önizleyebilir ve istediğiniz verileri seçebilirsiniz.

Ekranı Açılmayan iPhone’u Yeni Bilgisayara Yedeklemek
Daha önce herhangi bir PC’ye bağladığınızda iPhone‘da “Bu Bilgisayara Güven” seçeneğini etkinleştirmediyseniz, hem bilgisayarınız hem de Finder/iTunes iPhone‘u tanıyamayacaktır.

Ancak ekranı açılmayan şifreli iPhone‘u yeni bir bilgisayara yedeklemek için bazı seçenekleriniz şunlardır:

  • Ekranı şifresini girmek için bluetooth klavye (önceden eşlenmiş olan) kullanmak.
  • Bu Bilgisayara Güven” sorusunun çıktığını farz ederek klavyeden enter tuşuna basarak “Güven“‘in seçilmesini sağlamak.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir