Asus ExpertBook B9’u CES 2023’te tanıtımı sosyal medyaya sızdı!

Her yıl ocak ayında LAS VEGASNevada’da Consumer ELECTRONİCS ASSOCİATİON tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES bu yıl da teknoloji meraklılarına kapılarını açıyor. 5 ila 8 Ocak tarihleri arasında en yeni teknolojilerle karşımıza çıkacak fuar için tanıtımlar ve gösterimler başladı. Etkinlikte dikkatleri üzerine çeken firmalardan birisi de ASUS Kısa süre içinde ROG STRİX SCAR 18 (G834) ve TUF Gaming modellerini vitrine çıkaran üretici şimdi de iş odaklı yeni EXPERTBOOK B9 OLED modelini duyurdu.

EXPERTBOOK B9 OLED kullanıcılara neler sunuyor?

ASUS, halihazırda devam eden CES 2023 etkinliğinde hem oyunculara hem de profesyonellere yönelik çok sayıda yeni dizüstü bilgisayarı vitrine çıkardı. Şirket ayrıca iş odaklı EXPERTBOOK B9 serisini de EXPERTBOOK  B9 OLED (B9403CVA) ile yeniledi.

ASUS EXPERTBOOK B9‘un kasası magnezyum alaşımından, daha da spesifik olmak gerekirse magnezyum-lityum alaşımından yapıldı. Ayrıca 2.8k çözünürlüklü 14 inç OLED panel modelde yer alıyor. Hatta burada şirketin önemli bir iddiası var. Zira ASUS’A göre yeni dizüstü, ekran boyutuna rağmen birçok 13 inç ekranlı dizüstü bilgisayardan daha hafif.

ExpertBook B9iş odaklı olması nedeniyle bağlantı noktası açısından oldukça zengin. Zira modelde USB A, HDMI ve hatta kablolu internet bağlantısı için bir RJ45 de dahil olmak üzere birçok giriş mevcut. Ayrıca mekanik bir kamera kapağı ve parmak izi okuyucu da modelde bulunuyor.

Üründe iki fanlı soğutma sistemi kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında 64 GB‘a kadar DDR5 RAM ve 13. Nesil Intel Core işlemci ile donatıldı. Şu an için depolama, kullanılan işlemciyle ilgili tüm detaylar, çıkış tarihi ve fiyat gibi detaylar belli olmadı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir