AirPods Nasıl Güncelleme Rehberi

Apple‘ın piyasaya sürdüğü ve kullanıcılarının güzel geri dönüşler aldığı AirPods, Apple düzenli olarak geliştirilen ve güncellenen kablosuz kulaklıklardır.  AirPods güncelleme işlemi gerçekten çok basit ve hızlıdır. AirPods’lar da tıpkı telefonlarınız, bilgisayarlarınız gibi güncellemeye ihtiyaç duyabilmektedir ancak ufak bir farkla.


1- AirPods’larınızı manuel olarak ne yazık ki güncellenmez, ancak Apple yeni güncelleme yayınladığında AirPods’ların güncellenmeye hazır olduğundan emin olabilirsiniz.
2- AirPods’larınız şarj durumlarında ve iPhone’unuzun yakınında olduğunda sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak güncellenir.
3- AirPods’larınızın mevcut ürün yazılımı sürümünü iPhone’un Ayarlar uygulamasındaki “Hakkında” sayfasına bakarak kontrol edebilirsiniz.
AirPods güncelleme nasıl yapılır?
Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi Apple, AirPods’larınızı manuel olarak güncellemenize olanak sağlamıyor. Aslında, bunları manuel olarak güncellemenin bir yolu yok. Bunun yerine, güncellemeler mevcut olduğunda, otomatik olarak yüklenir. Bununla birlikte, AirPod’larınızın ürün yazılımı sürümünü istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.
1- AirPods cihazınızın güncelleştirmeleri aldığından emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.
2- AirPods’larınızı şarj kutusuna yerleştirin ve şarj kablosunu takın.
3- AirPods’ların şarj olduğu yerin yakınına iPhone veya iPad’iniz, hangisini kullanıyorsanız onu koyun.
4- Başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. AirPods’larınız otomatik olarak son güncellemeleri alacaktır.
AirPods son güncelleme nasıl kontrol edilir?


Yukarıdaki adımları izlediniz  ancak AirPods’larınızın güncel olup olmadığını bilmiyorsunuz. AirPods’unuzun hangi sürümde çalıştığını görmek veya en güncel sürümde olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.
1- AirPods’larınızı şarj kutusuna yerleştirin.
2- iPhone’unuzda Ayarlar ekranına girin.
3- Genel ve ardından Hakkında butonuna basın.
4- AirPods şarj kutusunun kapağını açın ve kapatın.
5- Telefonunuzda Hakkında bölümünde EID sekmesinin altında AirPods adında bir sekme açılacak.
6- Çıkan sekmeye basın, çıkan ekranda AirPods’unuzun sahip olduğu sürümü görebilirsiniz. Daha sonra internetten yapacağınız araştırma ile güncel sürüm olup olmadığına bakabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir