Google son yaptığı güncelleme ile kullanıcılarını dolandırıcılardan koruyacak!

Google, dün paylaştığı bir gönderide kullanıcıları için güvenlik sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Yeni özelliğe göre Google Voice, şüpheli numaralardan geldiğini düşündüğü aramaları otomatik olarak etiketleyecek. Peki, bu özellik ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Google Voice, şüpheli aramaları engelleyecek

Google tarafından paylaşılan habere göre Google Voice, artık şüpheli bulduğu aramaları ekranda kırmızı olarak işaretleyecek. Teknoloji devi, bu özelliğin PİXEL telefonları için kullanılan yapay zeka desteğinde olduğu gibi çalışacağını açıkladı. Şüpheli görünüp kırmızı olarak etiketlenen aramalar, ekranda ve arama geçmişinde görünecek.

Google Voice kullanıcıları, kırmızı etiketli numaralardan gelecek aramaları engelleme imkanına sahip olacak. Doğrudan sesli mesaja aktarılacak engellenmiş numaralar, arama geçmişinden kaldırılacak ve SPAM kutusuna gidecek.

Buna ek olarak şüpheli görünen fakat şüpheli olmayan aramaları, Google VOCİE kullanıcıları tarafından belirtebilecek. Bu şekilde almak istedikleri aramalarla, sorunsuz bir biçimde iletişim kurmaya devam edecekler. Google Voice yeni özelliği, bugünden itibaren kademeli olarak bütün kullanıcılara sunulacak. İki haftalık sürenin ardından da herkeste açılmış olacak.

Google Voice için yeni özelliği aktif etmek için şu adımları izlemek yeterli:

  • Ayarlar
  • Güvenlik
  • İstenmeyen postayı filtrele

Buradaki filtrele kapalı olduğu durumda şüpheli aramalar, kırmızı olarak görünür. Açık olduğu durumda ise tüm aramalar otomatik olarak sesli mesaja yönlendirilir ve SPAM kutusuna gider.

Teknoloji devi Google, bu şekilde güven vermeyen numaralardan arayan kişilerin ve dolandırıcıların önüne geçmek istiyor. Bu şekilde kullanıcıların güvenliğini sağlayacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google, bu şekilde dolandırıcıların önüne geçebilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir