Galaxy S20 için Sevindirici Haber Geldi

Samsung Galaxy S20 modelleri 11 Şubat 2020 tarihinde tanıtılıyor faakt daha önce iddia edilen 60hz söylentileri bekleyenleri çok üzmüştü. Çok dört gözle beklenen aile, biliyorsunuz ki kısa süre önce sağlam kaynak Ice Universe tarafınca yapılan kötü bir paylaşımla gündeme gelmişti. Kaynak Galaxy S20 ailesinin daha önce söylendiği benzer biçimde 120 Hz değil gene 60 Hz ekranla geldiği söylemiş ve büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. İlk haberimizde yüzde 100 kesinleşmediğini belirttiğimiz bu teferruat, hakikaten de “gerçek dışı” çıktı. Bu kötü bilginin bir yanlış anlaşılma bulunduğunu aktaran Ice Universe, şu an gene ailenin ortak olarak 120 Hz Super AMOLED ekran üstüne kurulacağını aktarıyor. Daha önce de dediğimiz gibi 60 Hz’den 90’ı atlayarak 120 Hz’e çıkacak Samsung, yeni modelleriyle bekleyenleri fazlaca sevindirecek benzer biçimde görünüyor.

Dinamik olarak çalışacak şu demek oluyor ki pil tasarrufu adına bir tek ihtiyaç durumunda 120 Hz’e çıkabilecek denilen telefonlar, 120 Hz ile çok akıcı bir deneyim sunacak ve yalnız oyunlar değil menülerde dahi fark yaratacak deniyor.

Çünkü bu model diğerlerinden farklı olarak merkezinde 108 megapiksel ana kameranın yer aldığı beşli bir arka kamera kurulumuyla geliyor. Bu kurulumun merkezinde ISOCELL Bright HM1 adına haiz ve bu modele özel olarak tasarlanmış 108 megapiksel sensör yer ediniyor. Sadece beşli kurulumda maksimum kare formuyla fark yaratan periskop kamerası dikkat çekiyor. Bunun Ultra modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak modelin arkasında 3d ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor.

Bir de makro kısaca yakın çekime özel kamera taşıyabileceği düşünülen Galaxy S20 Ultra, 8K 30 fps video çekecek ve 5.000 mAh pil taşıyacak sızıntıları da alıyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir