Youtube İçin Video Kayıt Programlar

                                                  Youtube İçin Video Kayıt Programlar

İnsanların son derece aktif bir şekilde rol aldığı ve her zaman için video seyretmek için öncelikli olarak ziyaret ettiği Youtube, bazı gereksinimleri de beraberinde getirmiştir. Eğer Youtube için video üretmek istiyorsanız, öncelikli olarak kameranızın, mikrofonunuzun ve montaj programlarınızın olması gerekir. Eğer bunlardan herhangi birine sahip değilseniz, videonuz başarısızlık ile sonuçlanabilir. Bu nedenle kesinlikle olması gereken ilk gereklerden biridir. Bu konumuzda ise tüm bunların dışında olan kayıt programları hakkında konuşacağız. Bildiğiniz gibi insanlar bilgisayarları başından da video üretmektedirler. Bu da bazıları için harika şeyler anlamına gelebilir. Peki siz de bilgisayar başından video üretmek mi istiyorsunuz? O zaman daha fazla boşa zaman geçirmemeli ve kendinize kayıt programı bulmalısınız. Eğer aklınızda kullanabileceğiniz herhangi bir kayıt programı yoksa, kesinlikle bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız. Burada birçok farklı şekilde kayıt yapabileceğiniz programları bulacaksınız. Artık siz de çok harika videolar oluşturabilecek ve onları Youtube kanalınızda paylaşacaksınız.

1.CAMTASİA:Dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan Camtasia Studio, gerçekten harika bir video kayıt programıdır. Bildiğiniz gibi birçok farklı video kayıt programı bulunmaktadır ancak insanların en sık kullandıkları ve en beğendikleri arasında Camtasia Studio bulunmaktadır. Kolay kullanımı, harika arayüzü, Türkçe dil desteği, birbirinden farklı efekti sayesinde en çok kullanılanlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu program ile artık HD videolarınızı çekebilecek, ekranda kendinizi gösterebilecek (facecam) ve oldukça kaliteli bir şekilde ekran videosu alabileceksiniz. Ayrıca, bu program sayesinde video kesme, müzik kesme, facecam kesme gibi daha birçok farklı şey yapabilirsiniz. Camtasia Studio son sürüm olarak 8.4.1 kullanılmaktadır. Bu video kaydedici sayesinde Youtube videolarınızı çok daha harika bir şekilde yapabileceksiniz.

2.Open Broadcaster Sofware:

Son derece popüler bir şekilde kullanılan Open Broadcaster Software (OBS), oldukça profesyonel bir video kaydetme programı olmaktadır. Son derece basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir programdır. Artık OBS sayesinde ekran kaydı alabilecek, kendinizi videoda gösterebilecek (facecam) ve sesinizi kaydedebileceksiniz. Bu programla sadece ekran kaydı yapmayacak, aynı zamanda canlı yayın da yapabileceksiniz. Son derece profesyonel bir program olup kurulumu oldukça basittir.

 

3.Xsplit Broadcaster:

Youtube kanalınız için video hazırlamak istiyorsanız veya canlı yayın yapma ihtiyacı duyuyorsanız, kesinlikle kullanabileceğiniz bir diğer program XSplit Broadcaster’dır. Bu programın son derece sade bir görünümü bulunmaktadır. Oldukça harika bir şekilde ekran kaydı alabilir veya son derece başarılı bir şekilde kayıt alabilirsiniz. Bu program Full HD olarak kayıt almanızı sağlar. Sahneler arası tek tık ile geçiş yapmanızı ve bunu yayında iken yapabilmenizi sağlar. Sizler için bu video kayıt programı pc hakkında detaylı bir yazı da yazacağız. Artık o yazımızı dokuyarak son derece harika bir şekilde kayıt yapabileceksiniz.

 

4.BANDICAM: 

Listemizde yer alan bir diğer video kayıt programı Bandicam’dır. Son derece profesyonel bir program olan Bandicam, oldukça harika bir şekilde kayıt almanızı sağlar. Kesinlikle tercih edilebilecek bir program olup, hem ekran görüntüsü almanızı hem de video kaydı oluşturmanızı sağlar. Ayrıca, sesi de oldukça pürüzsüz bir şekilde kaydetmektedir. Artık Bandicam sayesinde çok daha profesyonel bir şekilde kayıt yapabileceksiniz. Türkçe arayüzü sayesinde daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Tüm ayarları kendiniz yapabilir, facecam özelliğini aktif edebilir ve 24 saat aralıksız video kaydedebilirsiniz. Kaydı alınan videoların boyutları ise bu program sayesinde gerçekten oldukça küçük olmaktadır. Son derece yüksek değerlerde olan 2560×1600 çözünürlüğünde bile video almanızı sağlayabilmektedir.

 

5.Fraps:

Oldukça farklı bir kayıt programı olan Fraps, gerçekten son derece basit bir kullanıma sahiptir. Eğer oyun videosu almak istiyorsanız ve sesi ayrı montajlamak istiyorsanız, Fraps kadar idealini bulamazsınız. Gerçekten tek tuş ile kayıt almanızı ve 4 GB kadar video kaydetmenizi sağlar. Ayrıca kurulumu da oldukça kolaydır. Oldukça basit bir program olması nedeniyle oyun videoları almak için en çok kullanılanlardan biridir.

 

 

 

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir