Apple ve MediaTek Kablosuz Şarj Konusunda İşbirliği Yapıyor!

kablosuz-sarj-konusunda-apple-ve-mediatek-ten-isbirligi-1473075814[1]

Çin sınırları içerisinde yayına çıkartılan bir rapora göre Apple , Ürünlerinde kablosuz şarj donanımını temin etmek için MediaTek firmasından yardım alacak. Samsung gibi büyük firmaların kablosuz şarj teknolojililerin direk olarak cihazların üzerinde sağlarken doğrudan kablosuz şarja daha hazır olmadığını düşünen Apple, Hala kablosuz şarj desteğini geliştirdiği cihazlarına sağlamış durumda değil fakat son dönemlerde ortaya çıkan çoğu iPhone, Ek olarak aksesuarlar ile birlikte kablosuz şarj desteğini sağlıyor.

Özellikle baktığımızda üçüncü parti üreticilerin iPhone’lar için sağlamış olduğu kablosuz şarj aksesuarlarının yükselişe geçtiğinin farkına varan Apple, Sızıntıların kaynağına göre iPhone 7’de kablosuz şarja dahili bir şekilde yer vermemesinin dışında kendi aksesuarlarıyla ilgili olarak iPhone 7’ye kablosuz şarkj desteği kazandırmayı düşünüyor. Fakat firma bünyesi içerisinde çip üretimi yapmadığı için hangi firma ile anlaşma yapacağı tamamen merak konusuydu.

Çin’de yayın sürecinde olan ekonomi raporuna göre, Apple’ın kablosuz şark çiplerinin üretmesi için girdiği ihalelerde MediaTek’i seçtiği açıkladı. Özellikle orta seviye tabanlı cihazlarında sağlamış olduğu işlemcilerle öne çıkmayı başaran MediaTek, Elde edilen rapor doğru durumdaysa Apple’ın tüm kablosuz şarj çipini üretmek için kolları sıvayacak. MediaTek’in bu anlaşmadan ne kadar kazanacağı, Kaç adet üreteceği henüz belirlenmiş durumda değil ayrıca söylentiler, Apple’ın önümüzde ki yıl içerisinde piyasaya sunacağı iPhone 7S modeline kablosuz şarj özelliğini ekleyeceği yönünde gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir