Samsung’un Üzerinde Çalıştığı Yeni Bildirim Lambası Hakkında Açıklamalar Geldi!

Samsung Galaxy J2 ile karşımıza gelmesi beklenen yeni bildirim lambası, Klasik olarak geliştirilen bildirim lambalarından çok daha renkli halde. Samsung’un üzerinde çalışmış olduğu yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy J2, Akıllı telefonlarında görmeye alışık olmadığınız ve bizlerinde çok fazla hoşuna giden yeni bildirim lambasına sahip.

Bahsi geçen ve firmanın da devrim niteliğinde yarattığı yeni bildirim lambasının adı Smart Glow. Bu yapı sayesinde çoğunlukla telefonunu yüz üstü masaya koyan kullanıcılar için üretilmiş. Akıllı telefonunun arka kamerasından etrafında yer alan bildirim lambaları cihazın kamerasını çevreliyor böylece çok daha farklı bildirimlerde bulunarak sizlere açıklamalarda bulunuyor.

Bir bildirim sisteminden çok daha fazlasını üzerinde taşıyan Smart Glow’un aktifleşmesi için üzerinde üç farklı durum bulunuyor. Öncelikli olarak bildirimler, Kullanım uyarıları aynı zamanda arka kamera üzerinden yapılan öz çekim süreci. Sadece bu üç durum içerisinde aktif olan Smart Glow, Durumlara göre de çok daha farklı renklere bürünebiliyor.

Smart Glow’un arka kameradaki öz çekim desteği sayesinde yüz algılandığında farklı renge bürünüyor bu sayede kullanıcıya iki saniye sonra fotoğraf çekiyorum gibi bir uyarıda bulunuyor. Bir diğer yandan da kullanıcılardan gelen mesajlar doğrultusunda, Smart Glow’un rengi tamamen değişiyor.

with-logo-2[1]

Esasında tamamen cihazın arka kısmına özel olarak üretimi yapılan Smart Glow’un pek batarya dostu olacğaını düşünmüyorum çünkü sürekli olarak gelen ışık bildirimler zaman zaman bataryadan gereğinden fazla güç isteğinde bulunarak bataryanın bitmesine neden olabilir.

Cihazın standart olarak ön tarafında da bir LED bildirim kısmının bulunduğunu söyleyelim çünkü çoğu kullanıcı cihazını düz olarak masa üzerine de bıraktığından dolayı Smart Glow’un arkada kalmasına da neden olabiliyor. Bakalım ilerleyen zaman dilimlerinde karşımıza daha ne gibi farklı özellikler çıkacak merak konusu. Görüş ve düşüncelerinizi bizimle yorum olarak bildirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir