2016’da Google Arama Motorunda Neler Arandı?

googlede-en-cok-arananlar

2016 ve artık yenide olsa girdiğimiz 2017 senesinin birinci haftasını ardımızda bıraktığımız bu günlerde özellikle Google üstünden en çok hangi aramaların yapıldığı Google bazında paylaşıldı.Ortaya gelen bu araştırmalarda özellikle gündeme bağlı kalarak yoğun bir halde son dakika araştırmalarının yapıldığı belirtilirken özellikle Türkiye’de yaşanan terör ve patlama olayları sebebiyle çok kişinin son dakika gelişmelerini öğrenmek istediği öngörüldü.

Son Dakika Başı Çekiyor!

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Reina adlı eğlence mekanında yaşanmış olan patlama ve daha ondan sonra İzmir benzer biçimde bölgelerde yaşanan terör saldırıları Türkiye’nin yeni yıla da terör ile birlikte girmesine niçin oldu.

Tüm bu Kaos döneminde en çok arananlar listesinde Barbaros Şansal da yer aldı. Yeni yılda Türkiye’ye ve Türklere yönelik hakaret dolu sözleri ile dikkat çeken Barbaros Şansal, yine Google’da bir milyonun üzerinde arama aldı.

Yeni haftanın en çok arananlar sıralamasında üçüncü sırada ise TEOG sonuçları yer aldı.3 Ocak salı günü açıklanan TEOG sonuçları, 500 bin üzerinde arama alarak en çok arananlar listesine girdi. öteki aramalarda ise İzmir terör ataksı bulunuyor. İzmir’de yaşanmış olan terör hücumsı ondan sonra gene Google üzerinden yapılan aramalarda İzmir yoğun bir şekilde sorgulandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir