YENİ İŞYERİNİZE TAŞINIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

İşyerinizi taşımak, motivasyon için olumlu olacaktır. Fakat taşıma işlemi sırasında eşyaların paketlenmesi, hasar görmeden adrese ulaştırılması, istanbul nakliye firmaları ile sözleşme imzalanması gibi birçok ayrıntı oluşturacaktır.

Yapmanız gereken ilk şey tabii ki de yeni bir işyeri bulmanız gerekiyor. Kira mı, yoksa satın alma mı gerçekleştireceksiniz buna karar vermelisiniz. Elbette bu karar işlemini kontrol edecek birkaç husus var. Bugün sizlere bu önemli detaylardan bahsedeceğiz. Kendinizi güvence altına almak her zaman en doğrusu olmuştur. İşte yeni işyerinize taşınırken dikkat etmeniz gerekenler:

İlk olarak işyerinizin türü önemli. Eğer bir tekstil firması iseniz ihtiyacınız olabileceklere yakın bir işyeri seçmeniz gerekiyor. Bir ofis firması iseniz kırtasiye gibi mağazalara yakın olmanız gerekmekte. Bir medya şirketiyseniz internet olanaklarının altyapı açısından en üst seviyede olması lazım. Aynı şekilde bulunduğunuz ilçenin hava koşulları da sizi etkileyecektir. Eğer büyük makinalar çalıştırıyor iseniz güneş alan bir işyerinden ziyade daha gölgede kalan bir yer tercih edebilirsiniz. Bu sayede makinelerinizin ısınma ve arıza risklerinden kurtulmuş olacaksınız.

İşyerinizin kasko imkanlarının olduğuna iyi bakın. Olası bir doğal felakette işyeriniz hakkında büyük bir zarara girmenizi önleyecektir. Aksi takdirde büyük borçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebepten ötürü yeni taşınacağınız İstanbul nakliyat güvenli bir yerde olmasına dikkat edin. Etrafında iş çalışması olmadığına, iş çalışmalarının yapılmasının üzerinden en az 3 ay geçtiğine önem gösterin. Bu sayede olası bir konsantrasyon dağılmasından kurtulmuş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir