Mevduat Hesabı ile Paykasa Al Nedir?

guvenilir-paykasa

guvenilir-paykasaPaykasa kartların satın alınması konusunda, farklı işlemler uygulanmaktadır. En fazla tercih edilen yöntem, mevduat hesaplarının kullanılması sureti ile paykasa kart satın al işlemleridir. Mevduat hesabı ile paykasa al nedir? Sorusunun cevabı, bireylerin kullanmakta olduğu şahsi banka hesaplarını kastetmektedir. Herhangi bir bankada hesabınız bulunuyor ise, bu hesabınızı kullanarak, paykasa satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ancak yapacağınız işlemin, hesabınızın bulunduğu banka ile hiçbir ilgisi bulunmayacaktır yani hesabınızın yer aldığı bankadan, paykasa kart satın almanız mümkün değildir. Bankaların bu yönde vermiş olduğu bir hizmet bulunmamaktadır. Dünya genelinde geçerli olan bir ödeme gereci olmak ile birlikte, hiçbir banka, resmi olarak paykasayı tanımamaktadır. Paykasanın varlığı bilinmekte, kabul edilmekte, ancak resmi işlemlerde bankalar, paykasa sistemini kullanmamaktadır. Mevduat hesabı ile alınma olarak ifade edilen işlem ise, bu hesapta bulunan paraların, https://www.paykasasatinalkart.com/  gibi yetkili temsilcilerin banka hesaplarına gönderilmesidir. Yani Türkçesi, bankalar arası havale ya da transfer işlemi yapılmaktadır, bu işlemin neticesinde de, paykasa kart sahibi olunmaktadır.

Mevduat Hesabı ile Paykasa Nasıl Alınır?

Mevduat hesabı ile paykasa satın alınması işlemi, klasik bir havale işlemini andırmaktadır. Havale, Eft sistemi nasıl çalışıyor ise, mevduat hesabı ile paykasa satın alma işlemi aynı esaslara dahildir. Herhangi bir banka ile çalışıyor iseniz ve bu bankada, paykasa satın alacak kadar paranız bulunuyor ise, yetkili temsilci ile irtibata geçebilir ve paykasa kart satın almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Yetkili temsilci, satın almak istediğiniz kart bedelinin, Türk lirası değerini size iletecek ve kart bedelini yatırmanız gereken hesap numarasını, tarafınıza bildirecektir. Size belirtilen hesap numarasının ait olduğu bankaya göre yapacağınız işlem, havale ya da Eft olacaktır. Mevduat hesabınızı kullanarak, verilmiş olan hesap numarasına, iki seçenekten birisini kullanarak kart bedelini, yetkili bayinin hesabına aktarabilirsiniz. İşlem, bahsedildiği gibi, klasik bir Eft ya da banka havalesi işlemidir. Ekstra bir uygulama ya da masraf gibi bir durum ile karşılaşmanız mümkün değildir.

Mevduat Hesabı ile Paykasa Almak Ücretli mi?

Mevduat hesabı ile paykasa almak ücretlimi? Sorusu, oldukça sık gündeme getirilmektedir. Öncelik ile bilinmelidir ki, paykasa kart fiyatları net rakamlardan oluşmaktadır. 100 euro paykasa kart almak istiyor iseniz, ödeyeceğiniz para bayi tarafından size belirtilen euronun karşılığı Türk lirasıdır. Alacağınız 100 euro kartı, tamamen 100 euro olacak şekilde kullanabilirsiniz. Yetkili bayi, sizden hiçbir şekilde kart komisyonu ya da aidat adı altında ücret talep etmeyecektir. Bayiye yatırmanız gereken tutar, 350 Türk lirası ise, hesabınızdan çıkacak para 350 Türk lirası olacak ve karşılığına denk gelen paykasa kart satın alınacaktır. Ancak, banka 350 liralık havale yada Eft işlemi karşılığında ek bir ücret talep eder ise, bunun yetkili temsilci ile hiçbir ilgisi bulunmaz, kesinti ya da komisyon, tamamen bankaya aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir