Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmeyenler

Dolgun ve gergin dudaklar her kadının hayalidir. Dr. Hande Ulusal ‘ın açıklamalarında da yeri verildiği gibi dudak kenarlarında belirmeye başlayan kırışıklıklar ya da ince dudaklar aslında çoğu zaman istenmeyen özelliklerden biridir. Özellikle ilerleyen yaşlar ile birlikte ciltteki hyaluronik asit miktarı azalır. Bu da cildin elastik ve dolgunluk özelliğine gölge düşürür. Bu da dudak ve dudak çevresinin olduğundan çok daha kırışık, ince ve solgun görünmesi demektir. Dr. Hande Ulusal’ın dudak dolgusu kimlere yapılır şeklinde gelen sorulara genellikle 30 yaş ve üstü şeklinde yanıt veriyor. Bunun nedenini de ciltteki hyaluronik asidin bu yaşlar itibari ile yok olmaya başlaması olduğunu iletiyor.

Dudak Dolgusu Uygulamaları Nasıl Gerçekleşir?

Dudak dolgusu aslında pek çok kadın tarafından denenmek istenen, ancak nasıl yapıldığı konusunda fikir sahibi olunmayan uygulamalardandır. Dudak dolgusu nasıl yapılır sorusuna verilecek yanıt aslında sanıldığından çok daha basittir. Dr. Hande Ulusal 15 ile 30 dakika arasında süren bu uygulama sayesinde aynı gün dolgun dudaklara sahip olmanın mümkün olduğunu iletiyor. Bu uygulamada dudaklarda kaybolan hyaluronik asit iğneler yardımı ile yeniden dudaklara enjekte ediliyor. Dr. Ulusal’a göre 6 ile 18 ay arasında değişen etki süresi sayesinde dolgun ve pırıltılı dudaklara sahip olmak mümkün.

Dr. Ulusal sözlerine şöyle devam ediyor; elbette bu dolgu işlemi dudak çevresine de uygulanarak kırışıklıkların yol edilmesine yardımcı olur. Enjekte edilen sıvı ile birlikte dudaklar etkisini hemen göstermeye başlayacaktır. Ancak en iyi sonuç uygulama yapıldıktan birkaç gün sonra kendisini gösterir.

3 Seansta İstenilen Etki

Genellikle dudak dolguları asidin ilk enjektesi ile birlikte bütünlüğünü gösterir. Ancak cildin su tutma kapasitesine bağlı olarak en iyi sonuç uygulama yapıldıktan birkaç gün – hafta sonunda alınacaktır. Ayrıca cilt tipine ve kişinin yaş durumuna göre birkaç seans şeklinde de bu uygulama yapılabilmektedir. Genellikle 3 seansta son bulan bu uygulama sayesinde aylarca dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Her seans en fazla 30 dakika sürmekte ve asla günlük rutini etkilememektedir. Ayrıca Dr. Hande Ulusal’ın da yer verdiği bilgilere göre dudak dolgusu fiyat konusunda diğer estetik uygulamalara göre çok daha uygundur. Ayrıca herhangi bir cerrahi, müdahale gerektirmediğinden hastaya operasyon öncesi ve sonrası herhangi bir ağrı, sızı ya da acı vermez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir