Çiğköfte lezzetini deneyin!

etsiz-cigkofte-630x270

Çiğ köfte yöresel bir lezzet; ancak artık Türkiye’nin birçok yöresinde sevilerek tüketilen gıda haline gelmiştir. Yıllardan beri etli olarak tüketilen çiğ köfte artık etsiz haliyle de oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle kolesterol problemi olanlara için etin yer almadığı çiğ köfte;  içerisinde bulunan B vitamini sayesinde birçok kalp damar hastalıklarında kalbi koruyucu etkisi ile faydalı olmaktadır. Ayrıca hazmı kolay olan ve sindirim sistemini çalıştırma özelliği ile kilo almadan pratik bir gıda olarak tüketilmesine olanak tanır. Gün içerisinde dilediğiniz saatte tüketebileceğiniz rize çiğköfte şişkinlik yapmaz. Çünkü bulgur haşlanmadığı için mideye dokunmaz.

Çiğköftenin hazırlanmasında özellikle bulgurla kırmızıbiberin yoğrulmak suretiyle pişirilmesi sayesinde bulgur şişmez ve biber sayesinde pişer. İçerisine konulan kimyon, nar ekşisi, sarımsak, maydanoz, ceviz gibi gıdalar sayesinde vitamin ve mineral katkısı da sağlar. Uzun bir süre yoğrularak hazırlanması sağlanan çiğköftenin en önemli özelliği pratik bir gıda olmasıdır. Etli olmaması vejetaryen beslenen kişiler için de alternatif bir gıda olmasını sağlar. Çiğ köfte Adıyaman, Urfa ve Diyarbakır yörelerine ait olan önemli bir lezzettir. Evlerde yapımı çok fazla kolay olmadığı için daha çok hazır tüketimi tercih eden kişiler için iyi bir alternatiftir.

Rize Adıyörem Çiğköfte olarak sizlere özel günlerinizde, arkadaş toplantılarınızda,  pikniklerde ve daha birçok yerde çiğköfte lezzetine ulaştırıyoruz. Bizlere 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan ulaşarak siparişinizi bildirebilirsiniz. Kişi sayınızı bildirmeniz, adresinizi belirtmeniz yeterlidir. Hızlı servisimizle size çiğ köfteyi istediğiniz zaman ulaştırıyoruz. Ayrıca çiğköftemiz hakkında bilgi edinmeniz ve internet üzerinden ve kolay ulaşmanız için www.rizecigkofte.com  adresimizden geniş kapsamlı bilgiler sunduk. İnternet adresimizden de bizlere mail atarak siparişinizi bildirebilirsiniz. Çiğ köfte sunumu olarak lavaş arasında garnitürle hazırlanmasının yanı sıra ayrıca porsiyon olarak da sunulmaktadır.  Ayaküstü aperatif bir şeyler mi yemek istediniz? Hemen lavaş arası bir Adıyörem Çiğ Köfte tüketebilirsiniz! Hem karnınızı doyurabilir hem de şişkinlik yaratmadan rahatlıkla bu muhteşem lezzeti tadabilirsiniz. 7/24 sizlere hizmet sunan Adıyörem Çiğ Köfteyi mutlaka denemelisiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir