Yeni Xiaomi Görüntüleri Sızdırıldı

news-xiaomi-redmi-note-3-004

Çinli teknoloji devi Xiaomi ’den yeni seri geliyor, ürünü heyecanla bekleyenler sızdırılan fotoğraflar üzerinden analiz etmeye başladı.

Xiaomi Çin, Pekin merkezli bir teknoloji üreticisi, ülkemizde her geçen gün hızla adını duyurmaya başlayan firma aslında dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi. Firma akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, mobil uygulamalar ve birçok tüketici elektroniği tasarlayarak sektörde önemli bir yer tutuyor. 2011 yılının ağustos ayında ilk akıllı telefonun piyasaya sürülmesi ile Xiaomi firma merkezinin bulunduğu Çin’de Pazar payına sahip oldu ve ev cihaz ekosistemi de dahil olmak üzere geniş bir tüketici elektroniği hizmet vermeye devam etti. Şirket 2014 dünya çapında 60 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. 2014 yılında dünya sıralamasında en büyük 3. Akıllı telefon üretici konumuna gelen Xiaomi her geçen gün ilerlemekte ve ülke sınırlarımız içerisinde de kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Firma geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Xiaomi 5s ve Mi 5S Plus piyasaya sürülene kadar şirketin amiral gemisi olarak ilerliyordu. Şirket teknolojideki değişmelerle birlikte kendisi ile yarışmaya devam ediyor, Çinli bir e ticaret sitesinden sızdırılan fotoğraflara bakılırsa yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 5c olacak gibi görülüyor.

Xiaomi Mi 5c özellikleri

Çin’de büyük bir e ticaret sitesi olduğu tahmin edilen siteden alınan fotoğraflara bakıldığında; ilk bakışta yeni telefon Mi 5’e benziyor. Detaylı incelendiğinde telefonun iki kenarında bulunan ince metal çerçeveler ve ekranın altındaki donanım ana düğmesi ve özelleştirilebilir iki kapasitif tuşu ile farklılıkları açığa çıkıyor. Yeni seri telefonda Mi 5’te olan cihazın arka yüzündeki cam ya da seramik seçeneği olmayacak çünkü bu cihazda arka yüz metalden yapılmış görünüyor. Site incelendiğinde yeni piyasaya sürülecek telefon için büyük ihtimalle kod adı olduğu düşünülen Xiaomi Meri ibaresi görülüyor. Sitede telefon için verilen fiyat ise 999 Yuan (yani yaklaşık olarak 145 dolar civarı) olarak belirtilmiş.

Xiaomi cihazını severek kullananlar heyecanla ülkemizde satışa sunulacağı günü beklerken cihaz büyük ihtimalle, her yıl Çin’de düzenlenen 12 Aralık Satış Festivalinde piyasaya sürülecek. Cihazın diğer özelliklerine bakıldığında 5.15 ya da 5,5 inç ekran, 3 GB Ram ve şirketin kullandığı Pine Cone isimli işlemci dikkat çekiyor. Piyasaya sürülecek telefonda Android 6.0.1 Marshmallow’un yüklü olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir