Beş Başarılı Samsung TouchWiz Özelliği Android’e Stok Yazılım Olarak Gelecek!

samsungtouchwiz-androide-geliyor-b_640x360[1]

Samsung firmasının günden güne gelişen ve beğenilen kullanıcı arayüzü olan TouchWiz’in bazı teknik özellikleri Gogole’ın Android yazılımının da stok uygulamaları olarak gelecek. TouchWiz’in bu beş adet özelliğinin Android’in saf halinde kullanılabilecek olması Android kullanıcıların hoşlarına gitmeyebilir. Bahsi geçen uygulamaların yeni stok Marshmallow ile beraber geleceği tahmin ediliyor.  Gelin hep birlikte bu uygulamalara yakından bakalım.

Kapanmayan Ekran Özelliği

kapanmayan-ekran-touchwiz[1]

Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde olan kapanmayan ekran özelliği kullanıcıya telefonu hiçbir şekilde açmasına gerek kalmadan önemli bildirimlere aniden ulaşmasına yardımcı oluyordu.

TouchWiz Oyun Başlatıcısı

game-launcher[1]

Game Launcher özelliği ile oyun severlerin TouchWiz’de en çok beğenmiş olduğu özelliklerinden bir tanesiydi.

Kamera Uygulaması

kamera-stock[1]

Android yazılımlarının sürümleri ile gelen standart kameraların uygulamasında çok daha gelişmiş olan TouchWiz kamera, Samsung’un Galaxy S7’nin bir diğer cihazlarından bir adım daha öne çıkmasına neden oluyordu. Samsung tarafından geliştirilen bu özellik artık Android’i stok yazılımlarında rahatlıkla bulunabilecek.

Uygulamaları Rahatlıkla Etkisiz Hale Getirebilmek

uygulama-kapat[1]

Google’ın üzerinde çalıştığı Android 7.0 Nougat ile karşımıza gelen bu özellikler diğer ürünlerde yok. Bu durumu TouchWiz’in özelliği ile stok Android işletim sistemlerinde çok rahat bir şekilde görebileceğiz. Ekran üzerinde karşımıza çıkan hiç kullanmadığımız uygulama ikonların kontrolünü tamamen kullanıcıya bırakacak.

Ekran Üzerinde Kullanımı Kişisel Hale Getirme

boyutlari-deistir[1]

TouchWiz uygulaması ile birlikte ekran üzerinde ızgara sistemini rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellik bazı Android temalarında üçüncü parti olarak bulunabiliyor fakat standart olarak Google’ın elinden çıkan stok işletim sistemlerinin varsayılan özelliği olarak karşımıza çıkmıyor. TouchWiz’in bu desteği ile birlikte artık kullanıcıların huzuruna stok yazılım ile çıkış yapacak.

Özellikle Kamera uygulamasının değişmesi oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum çünkü cihaz üzerinde ne kadar kaliteli bir kamera donanımı olsa bile onu kullanıcı ile buluşturan önemli unsur yazılım oluyor. Yazılımın yetenekleri oluyor bu konuya en iyi örnek Apple’ın iPhone ürünlerinde kullandığı kamera başarısını verebiliriz. Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir